Poleć znajomym

Owocowo

Jak zbierać punkty?

Autor: (4625 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Vegelicious

Dzisiaj proponuję lekką sałatkę owocową. W zasadzie uwielbiam owoce pod każdą postacią, a takie malownicze połączenia są tym bardziej przyjemne, bo cieszą nie tylko podniebienie, ale też oko. Zachęcam więc do kombinowania i tworzenia własnych owocowych zestawień.

Składniki

  • * 1 duży czerwony grejpfrut
  • * puszka ananasów
  • * garść orzechów (np. migdały i nerkowce)
  • * łyżeczka syropu kukurydzianego

Sposób przygotowania

  1. Grejpfrut obieramy najpierw z zewnętrznej skórki, następnie dzielimy na cząstki i każdą z nich znów obieramy z tych delikatniejszych, białych skórek (jest to dość ważne, bo w tych skórkach znajduje się najwięcej goryczy). Każdą cząstkę dzielimy na 4 mniejsze. Ananasy odsączamy z zalewy (ale syropu nie wylewamy) i również dzielimy na mniejsze cząstki. Orzechy mieszamy z syropem kukurydzianym i kilkoma łyżkami syropu z puszki po ananasach. Następnie łączymy razem grejpfruta, ananasa i orzechy i gotowe.

  2. A na deser po deserze EKO LISY, na które natknęłam się przypadkiem buszując po fotologu. Pomysł pierwsza klasa i na pewno nie pogardziłabym takim liskiem czy też myszką na szyi. Szczerze kibicuję pani kryjącej się pod pseudonimem Van_dal i mam nadzieję, że znajdzie nabywców na swoje kolorowe „futrzaki” :).

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.