Poleć znajomym

Słodkie kulki z kaszy manny

Jak zbierać punkty?

Autor: (4625 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Vegelicious

Łatwy i szybki w przygotowaniu deser dla lubiących bakalie. Podaję przepis na tylko jedną z wielu możliwych wersji. Oprócz kokosa kulki można też obtaczać w kakao, posiekanych orzechach czy nawet wiórkach czekoladowych.

Składniki

  • 500g kaszy manny
  • 150g daktyli
  • 100g rodzynek
  • 100g orzechów
  • 100g wiórków kokosowych

Sposób przygotowania

  1. Daktyle kroimy na kawałki, razem z rodzynkami zalewamy wrzącą wodą i odstawiamy na kilka minut, po których zlewamy wodę. Wsypujemy kaszę manną do daktyli. Następnie energicznie mieszamy dolewając jednocześnie gorącą wodę tak, żeby pozbyć się grudek i uzyskać w miarę jednolitą masę, ale niezbyt płynną, bo później będziemy z tej masy lepić kulki. Przeważnie wystarcza około 2 szklanek wody, ale czasem trzeba dać więcej. Dodajemy jeszcze posiekane orzechy nerkowca lub niesolone orzechy ziemne, a jeśli masa nie jest wystarczająco słodka można dosłodzić ją cukrem. Oprócz wyżej wymienionych bakalii można też dodać inne, podałam tylko przykładowy zestaw. Na koniec mokrymi rękoma formujemy kulki średnicy około 4 cm i obtaczamy je w wiórkach kokosowych. Odstawiamy do lodówki na minimum godzinę, bo najlepiej smakują schłodzone.

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.

Recenzje przepisu:

  1. halina52 11 sierpnia 2014, 19:40

    Dobry przepis.